fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Weryfikatorzy WSI zwolnieni z BBN i Kancelarii Prezydenta

Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski Mateusz Dąbrowski
Członkowie komisji weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych stracili pracę w BBN i Kancelarii Prezydenta
Z ustaleń „Rz” wynika, że z podległego prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu Biura Bezpieczeństwa Narodowego odeszli: Marek Utracki, Maciej Lew-Mirski i Leszek Pietrzak. Wszyscy zasiadali w komisji weryfikacyjnej WSI kierowanej najpierw przez Antoniego Macierewicza, a potem Jana Olszewskiego. Komisję powołano w połowie 2006 r., by po rozwiązaniu WSI przeprowadzić nabór do nowych służb: Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) i Służby Wywiadu Wojskowego.
Pracę w BBN straciła nawet Gabriela Kacprzyńska, która pracowała w sekretariacie komisji weryfikacyjnej.
Informacje „Rz” potwierdza Joanna Kwaśniewska, rzeczniczka BBN. – Trzy osoby są funkcjonariuszami, były delegowane do BBN i wróciły do swojego wcześniejszego miejsca pracy (SKW – red.). Jedna odeszła za porozumieniem stron, a jedna przebywa na zwolnieniu lekarskim (Piotr Bączek, były członek komisji weryfikacyjnej WSI – red.) – wylicza. Oficjalnym powodem zwolnienia ich z BBN jest restrukturyzacja.
– W najbliższych tygodniach osoby przeniesione do SKW zostaną stamtąd zwolnione – twierdzi informator „Rz”.
Pietrzak i Bączek, z którymi udało nam się skontaktować, nie chcieli komentować sprawy.
W ostatnich dniach posadę straciła też zasiadająca wcześniej w komisji weryfikacyjnej Beata Modrzejewska. Była zatrudniona na stanowisku dyrektora Zespołu Analiz Bieżących w Kancelarii Prezydenta.
„Rz” już pod koniec lipca informowała, że byli członkowie komisji weryfikacyjnej stracą stanowiska w BBN i Kancelarii Prezydenta. Zresztą nie było to niespodzianką. Obecny prezydent był jedynym posłem PO, który głosował przeciwko rozwiązaniu WSI. Jego nazwisko znalazło się w raporcie z likwidacji WSI, który opisywał rzekomą przestępczą działalność prowadzoną przez ludzi związanych z tymi służbami.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA