fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Rewiński i jego ekipa z TVP nie mogą kręcić w Sejmie

Program „Siara w kuluarach” w TVP 1 prowadzi Janusz Rewiński
Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski Mateusz Dąbrowski
Kancelaria Sejmu uznała, że program Rewińskiego narusza powagę izby
Odmowa wydania kart prasowych oraz kart wstępu obsługi technicznej dziennikarzy dla osób realizujących program „Siara w kuluarach” – tak zakończyło się nakręcenie zaledwie trzech odcinków nowego programu satyrycznego Janusza Rewińskiego.
„Rz” dotarła do pisma, które Kancelaria Sejmu przesłała producentowi programu. „Sposób realizacji programu i prezentowane w nim treści naruszają powagę Sejmu” – stwierdzili urzędnicy.
– Ta decyzja wynika z zarządzenia marszałka Sejmu z 2008 r., regulującego zasady wstępu i wjazdu na teren Sejmu. Został naruszony spokój i powaga Sejmu – twierdzi Joanna Trzaska-Wieczorek, zastępca dyrektora biura prasowego kancelarii. – Poza tym mieliśmy liczne skargi na ekipę programu od dziennikarzy, polityków i pracowników.
– Nie wiem, co teraz z programem – mówi „Rz” Rewiński. Sam jako poseł pierwszej kadencji do Sejmu może wchodzić na podstawie legitymacji poselskiej. Ale reszta ekipy wpuszczana nie będzie. – Mam podpisaną umowę z TVP na więcej odcinków, więc może będziemy stać pod Sejmem i filmować, jak nie chcą nas wpuszczać – zastanawia się satyryk. Nakręcenie kolejnego odcinka zaplanowano na dziś.
Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO): – Jestem za tym, aby szeroko tolerować nawet nieprzyjemne i złośliwe programy, choć są pewne granice. Czy Rewiński je przekroczył, tego nie wiem.
– Jako dziennikarz uważam, że to niebezpieczne – mówi dyrektor TVP 1 Witold Gadowski. – Dziś nie wpuszczamy satyryków, a jutro dziennikarzy krytycznie wypowiadających się o politykach.
Podobnego zdania jest p.o. rzecznika TVP Jacek Snopkiewicz: – Jeśli początkowo władze Sejmu się zgodziły, by wpuścić ekipę, a po kilku odcinkach zmieniają decyzję, to ociera się to o cenzurę. ?
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA