fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Ministerstwo Gospodarki organizuje szkolenia w zakresie PPP

Fotorzepa, Dominik Pisarek Dominik Pisarek
Ministerstwo Gospodarki postanowiło przeprowadzić szkolenia dla organów kontroli i ścigania związane z promocją partnerstwa publiczno-prywatnego
W szkoleniach udział wezmą przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Centralnego Biura Śledczego, Najwyższej Izby Kontroli, prokuratury i policji.
[wyimek] W szkoleniach weźmie udział przeszło 160 osób.[/wyimek]
W programie szkolenia przewidziano m.in. omówienie podstaw prawnych realizacji projektów PPP, prawne i finansowe aspekty przygotowania i realizacji takich przedsięwzięć, tryby wyboru inwestorów prywatnych, strukturę umowy o PPP, a także zagadnienia nadzoru i kontroli nad projektami publiczno-prywatnymi oraz nieprawidłowości i zagrożenia związane z wdrażaniem PPP w Polsce.
[wyimek]Cykl szkoleń rozpocznie się 5 października i potrwa miesiąc [/wyimek]
Realizacją szkoleń zajmie się Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz – warszawska firma doradcza specjalizująca się doradztwie w zakresie zagadnień partnerstwa publiczno-prywatnego, funduszy unijnych i innych źródeł finansowania projektów sektora publicznego.
- Badania prowadzone wśród samorządowców i innych przedstawicieli sektora publicznego dowodzą, że jedną z podstawowych przeszkód we wdrażaniu projektów publiczno-prywatnych jest obawa przed korupcją. I nie ma się co dziwić – przy realizacji przedsięwzięć sięgających od kilku do nawet kilkuset milionów złotych, może pojawić się pokusa zachowań mających znamiona korupcji – powiedział Jan Kordasiewicz, wspólnik w Kancelarii Doradztwa Gospodarczego.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA