Mieszkaniowe

Przy zakupie mieszkania najważniejsza jest cena

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Największym powodzeniem cieszą się nadal mieszkania małe
- [b]W Białymstoku[/b] na wtórnym rynku sprzedaje się przede wszystkim takie mieszkania, jakich nie ma w ofertach deweloperów – wyjaśnia Antoni Kozak z agencji Kozak-Wojtan.
A więc niewielkie kawalerki i małe lokale dwupokojowe. Ceny tych nieruchomości wahają się od 4 do 4,5 tys. zł za mkw. Nabywcami są często rodzice studiującej młodzieży. Nie ma natomiast chętnych na mieszkania z drugiej ręki o powierzchni przekraczającej 70 mkw.
- [b]W Lublinie[/b] wzrosło zainteresowanie mieszkaniami – informuje Iwona Gańska z agencji Lokata. Największy popyt jest nadal na mniejsze lokale, do 50 metrów. Ceny takich mieszkań w budynkach z wielkiej płyty zwykle nie przekraczają 4,5 tys. zł za mkw. Odnotowujemy jednak transakcje dotyczące również mieszkań o powierzchni powyżej 60 mkw. – mówi pośredniczka. Chętnie wybierane są lokalizacje w śródmieściu. - [b]W Olsztynie[/b] najbardziej poszukiwane są nadal mieszkania 2-, 3-pokojowe, w cenie do 250 tys. zł – podaje Włodzimierz Burmistrzak z Metrohouse. Można również zauważyć nieco większe zainteresowanie tańszymi lokalami w budynkach z wielkiej płyty. Zdecydowanie mniejszy jest popyt na duże mieszkania, w nowych budynkach. Odstrasza ich wysoka cena.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL