fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Europejski Dzień Języków

Dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz nauczycieli języków obcych przygotowano ponad 60 różnych lekcji pokazowych i warsztatów metodycznych, dla kinomanów przegląd filmów w oryginalnych wersjach językowych / fot: Jaroslaw Nogal
Życie Warszawy
Jak brzmi opowieść o „Czerwonym Kapturku” w języku włoskim? A bajka „Żółw i zając” po francusku? Jak pozdrowić kolegę z Rumunii i wyrazić sympatię komuś, kto nie słyszy? W
Wszystkiego dowiedzą się goście Europejskiego Dnia Języków. Finał wydarzenia w poniedziałek na terenie Uniwersytetu Warszawskiego.
Międzynarodowe święto promujące spotkanie z kulturą i językami Europy odbywa się pod hasłem „Języki integrują”, a w bogatym i różnorodnym programie interesujące wydarzenie znajdzie dla siebie zarówno przedszkolak, jak i senior.
– Dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz nauczycieli języków obcych przygotowaliśmy ponad 60 różnych lekcji pokazowych i warsztatów metodycznych, dla kinomanów – przegląd filmów w oryginalnych wersjach językowych – wylicza Jan Nicał ze współorganizującej wydarzenie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. – Poszukiwacze przygód wyruszą na trasę językowej gry miejskiej, by wysłać w kosmos multijęzykowy przekaz, a najmłodsi wezmą udział w konkursach i będą oklaskiwać swoich rówieśników z dwujęzycznych przedszkoli i szkół oraz artystów z różnych stron Polski i świata.
Na gości EDJ czeka oferta kursów organizowanych przez instytuty kultury i wykaz europejskich programów edukacyjnych. Informacje znajdą w bezpłatnych materiałach na stoiskach organizatorów.
Zainteresowani szerokim aspektem wielojęzyczności poznają także opinię ekspertów z całej Europy biorących udział w konferencji naukowej „Komunikacja międzykulturowa: Języki integrują”.
[i]Europejski Dzień Języków, program i rejestracja: [link=http://www.edj.waw.pl]www.edj.waw.pl[/link]; Przegląd filmów europejskich, Etnokino, ul. Kredytowa 1, wstęp wolny, piątek (24.09), niedziela (26.09); Warsztaty językowe i lekcje pokazowe, Biblioteka Publiczna, ul. Meissnera 25, piątek (24.09) – konieczna rejestracja Językowa gra miejska, sobota (25.09) – konieczna rejestracja; Finał Europejskiego Dnia Języków, Uniwersytet Warszawski, ul. Krakowskie Przedmieście, wstęp wolny (lekcje pokazowe – rejestracja), poniedziałek (27.09)[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA