fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Don’t Panic! We’re from Poland

Podczas festiwalu Don’t Panic! We’re from Poland będzie czego słuchać – w czterech klubach zagra ponad 20 wykonawców. Wystąpi m.in. Maria Peszek
Fotorzepa, Danuta Matloch Danuta Matloch
Kolejny festiwal w stolicy! Po dwóch latach wraca Don’t Panic! We’re from Poland. Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia na dzisiaj do Cafe Kulturalna
To świetna impreza promująca to, co ciekawego dzieje się na naszym muzycznym podwórku. Będzie czego słuchać – w czterech klubach ponad 20 wykonawców.
[wyimek][link=http://blog.rp.pl/zkulturanaty/2010/09/03/z-kultura-na-ty/]Poleć swoje wydarzenie kulturalne[/link][/wyimek]
Kilku z nich ma już spory dorobek i wysoką pozycję, jak choćby Gaba Kulka czy Maria Peszek. Ta pierwsza nie dość, że wydaje autorskie płyty, to wciąż ciągnie ją do grania z innymi (w ubiegłym roku wydała znakomity elektroniczny album z Konradem Kuczem „Sleepwalk”). Z kolei Maria Peszek nie jest tak aktywna, ale jej ostatnia płyta „Maria Awaria” narobiła tyle hałasu, że wciąż o niej głośno.
Przedstawiać nie trzeba też soulowo-popowej Brodki, rock’n’rollowców z The Car Is On Fire i ulotnych, trochę melancholijnych Pustek. Swoją publiczność ma także elektroniczno-popowa Pati Young czy indierockowcy z Out of Tune. Ale będzie na festiwalu także wielu wykonawców nie tak popularnych, ale wartych posłuchania. Polecam trzech z nich.
Na pewno trzeba wybrać się na koncert grupy Cieślak i Księżniczki stworzonej przez lidera Ścianki Jacka Cieślaka. Zaprosił do współpracy dwie wiolonczelistki i skrzypaczkę, które śpiewają, a także grają na... glinianych kogucikach, foliowych woreczkach i owocach. Mimo że proponują pozornie zwykłe, minimalistyczne piosenki, to wrażenia dźwiękowe naprawdę dość niesamowite.
Paris Tetris to nowa formacja dwóch znanych i znakomitych muzyków. Macio Moretti jest jednym z najbardziej zapracowanych basistów na naszej niezależnej scenie (Mitch and Mitch, Baaba, Starzy Singers, Shofar, Bassisters Orchestra), a Marcin Masecki uważany jest za jednego z najciekawszych jazzowych pianistów młodego pokolenia. W Paris Tetris grają z argentyńską wokalistką Candelarią Saenz Valiente dziwne, zakręcone piosenki z pogranicza wielu stylów.
No i wreszcie Levity – prawdziwe tegoroczne odkrycie muzyki improwizowanej. Choć jego twórcy grają już od pięciu lat, to ich tegoroczny album „Chopin Shuffle” okrzyknięto jednym z największych wydarzeń. To jazzowe trio, ale artyści przełamują granice tej muzyki, czerpiąc z awangardy, klasyki i popu.
[link=http://www.festiwalbezpaniki.pl/]www.festiwalbezpaniki.pl[/link]
[i]Festiwal Don’t Panic! We’re from Poland, Palladium, ul. Złota 9; Powiększenie, ul. Nowy Świat 27; Cafe Kulturalna, PKiN, pl. Defilad 1, 1500 m2 Do Wynajęcia, ul. Solec 18: bilety: 20 – 45 zł, piątek (24.09) – sobota (25.09)[/i]
[ramka]KONKURS
Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na dzisiaj do Cafe Kulturalna. Showcase Don't panic we are from Poland – koncerty: Kamp (PL) / Woody Alien (PL)
Plac Defilad 1
24.09.2010 22:00
szczegóły na [link=http://www.kulturalna.pl/]www.kulturalna.pl[/link]
Wygrają dwa pierwsze zgłoszenia na adres [link=kultura@rp.pl]kultura@rp.pl[/link].
Zwycięzców poinformujemy drogą elektroniczną.
[link=http://www.facebook.com/pages/Serwis-Kulturalny-rppl/140157390741]Zostań fanem serwisu na Facebooku [/link]
[/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA