fbTrack

Komercyjne

Edelmann Poland wynajął magazyny w Pruszkowie od MLP Group

Umowę najmu 7 tys. mkw. magazynów zawarto w Pruszkowie
Deweloper powierzchni magazynowo-produkcyjnych, firma MLP Group, podpisał umowę ze spółką Edelmann Poland. MLP zaoferował budynek w parku logistycznym Pruszków I z przeznaczeniem na działalność drukarni opakowań.
– Powierzchnia jest przygotowywana w systemie built-to-suit, co oznacza, że zostanie dostosowana do potrzeb i wymagań Edelmann Poland. Umowa została zawarta na dziesięć lat – informuje deweloper. Park MLP Pruszków I ma 165 tys. mkw. powierzchni i jest prawie w 100 proc. wynajęty.
– Negocjacje z Edelmann na temat tej hali rozpoczęliśmy w sierpniu 2009 r. Od tego momentu hala była zarezerwowana dla tego klienta. Koszt dostosowania powierzchni do jego potrzeb wyniesie około 5 mln zł – powiedziała „Rz” Dorota Jagodzińska-Sasson, członek zarządu MLP Group. Powierzchnia dostosowywana to blisko 7 tys. mkw., natomiast nowa powierzchnia budowana w środku hali na antresoli ma ok. 600 mkw. Grupa MLP jest największym w Polsce deweloperem powierzchni przemysłowych dla sektora przemysłu lekkiego (udział w rynku – 30 proc. całkowitej wynajmowanej powierzchni) oraz czwartym pod względem wielkości deweloperem parków magazynowo-produkcyjnych w Polsce (dane na koniec 2009 r.). [ramka] [b]Komentuje Radosław T. Krochta członek zarządu MLP Group[/b] W sektorze nieruchomości magazynowo-produkcyjnych wyróżnia się dwa modele biznesowe: spekulacyjny i built-to-suit. W tym pierwszym deweloper przeprowadza inwestycję bez podpisania umów z klientem, według swoich planów, co w efekcie może doprowadzić do dużej liczby wolnej powierzchni niewynajętej. Natomiast budowanie w systemie built-to-suit polega na projektowaniu budynków i infrastruktury dla konkretnego najemcy, zgodnie z jego potrzebami, co jest gwarantem efektywnej inwestycji. Działając na podstawie tego drugiego modelu, można uzyskać bardzo wysokie wskaźniki wynajmu powierzchni. [/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL