fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Właściciel Naszej – Klasy wysyła spółkę zależną na giełdę

Portal społecznościowy Odnoklassniki, rosyjski odpowiednik Naszej – Klasy ma trafić na giełdę w Londynie – wynika z informacji dziennika Wiedomosti
Holding Digital Sky Technologies, który pośrednio kontroluje NK. pl, zamierza sprzedać inwestorom giełdowym od 10 do 25 proc. zależnej DST Russia. W jej skład oprócz Odnoklassników, wejdzie portal mail.ru, komunikator ISQ oraz portal społecznościowy vkontakte.ru. Do debiutu na londyńskim parkiecie miałoby dojść wiosną przyszłego roku. – DST Russia powinna wzbudzić spore zainteresowanie wśród inwestorów. Spółka kontroluje przecież najpopularniejsze projekty rosyjskiego Internetu – uważa Konstantin Biełow, analityk moskiewskiego banku Uralsib. Eksperci szacują, że cała DST może być warta od 4 do 6 miliardów dolarów.
Spośród firm internetowych z Rosji w publicznym obrocie znajduje się jedynie RBK. Do 2009 r. na AIM, alternatywnym rynku w Londynie notowana była spółka zarządzająca portalem Rambler. Wejść na Nasdaq, planowała wyszukiwarka Jandeks, ale zrezygnowała z debiutu ze względu na kryzys. – Inwestorzy giełdowi od dawna czekają na spółki, które pozwolą zarobić im na szybko rosnącym rynku reklamy internetowej – twierdzi Anna Lepetuchina, analityk rosyjskiego banku inwestycyjnego Troika – Dialog.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA