fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Paweł Brożek wraca do kadry

Napastnik Wisły Kraków jest wśród 21 zawodników powołanych przez Franciszka Smudę na mecz towarzyski z Kamerunem (11 sierpnia w Szczecinie, godz. 20.30).
Brożek u Smudy jeszcze nie grał (ostatnio wystąpił w przegranym spotkaniu ze Słowacją, kończącym eliminacje mundialu, gdy trenerem był Stefan Majewski).
Inny z piłkarzy pomijanych przez obecnego trenera, Artur Boruc, na powołanie jeszcze poczeka. Bramkarz, który przeniósł się właśnie z Celticu Glasgow do Fiorentiny, ma być w kadrze na kolejne mecze: z Ukrainą (4 września w Łodzi) i Australią (trzy dni później w Krakowie). W poniedziałek Smuda poda nazwisko jeszcze jednego piłkarza, który przyjedzie na zgrupowanie do Szczecina. Początek 8 sierpnia.
t.w.
Kadra POLSKI
Bramkarze: Ł. Fabiański (Arsenal), P. Tytoń (Roda Kerkrade).
Obrońcy: D. Dudka (Auxerre), K. Glik (Palermo), M. Kowalczyk (Dynamo Moskwa), Ł. Piszczek (Borussia Dortmund), M. Sadlok (Ruch Chorzów), G. Wojtkowiak (Lech Poznań), Michał Żewłakow (Ankaragucu).
Pomocnicy: J. Błaszczykowski (Borussia Dortmund), M. Iwański, M. Rybus (obaj Legia Warszawa), A. Matuszczyk (FC Koeln), A. Mierzejewski (Polonia Warszawa), R. Murawski (Rubin Kazań), L. Obraniak (Lille), S. Peszko (Lech Poznań).
Napastnicy: Paweł Brożek, R. Boguski (obaj Wisła Kraków), R. Lewandowski (Borussia Dortmund), A. Sobiech (Ruch Chorzów).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA