fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Od kiedy przysługuje wynagrodzenie chorobowe

Fotorzepa, Bartłomiej Żurawski Bartłomiej Żurawski
Okres za który przysługuje wynagrodzenie chorobowe jest wykazywany w zwolnieniu lekarskim
[b]27 maja 2010 r. po przepracowanym dniu pracy pracownica wracając z pracy do domu miała wypadek i została przewieziona do szpitala ok. godziny 16.15. Dostarczyła nam zwolnienie lekarskie wystawione na okres od 27 maja do 16 czerwca 2010 r. Czy za 27 maja trzeba było wypłacić wynagrodzenie za pracę, czy chorobowe?[/b]Za 27 maja trzeba było wypłacić wynagrodzenie za pracę, a chorobowe od 28 maja.Wynagrodzenie chorobowe przysługuje za czas niezdolności do pracy z powodu choroby (art. 92 k.p.). Okres ten jest wykazywany w zwolnieniu lekarskim, które usprawiedliwia nieobecność zatrudnionego w pracy (§ 3 pkt 1 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=A42AE5614BE2BA2F08BE4F231183DFA2?id=73958]rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy, DzU nr 60, poz. 281 ze zm.)[/link].Zaświadczenie od medyka nie może jednak usprawiedliwiać abs...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA