fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Ministerstwo wskaże Totalizatorowi operatora

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
To resort skarbu zdecyduje, kto będzie nowym operatorem systemu gier losowych Totalizatora Sportowego. Sama spółka nie wskazała zwycięzcy
Totalizator Sportowy zamknął negocjacje w sprawie przetargu na operatora gier losowych. Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że w poniedziałek do resortu trafiły ze spółki dokumenty dotyczące przetargu. O kontrakt ubiegały się firmy: Scientific Games, Intralot oraz konsorcjum złożone z Datatransu i Gtechu. – Żadna nie została przez spółkę jednoznacznie wskazana jako zwycięzca – mówi "Rz" osoba związana z resortem. – Jeden z podmiotów zaproponował lepsze oprogramowanie, inny trochę korzystniejszą cenę – dodaje.
Piotr Gawron, rzecznik Totalizatora, sprawy nie komentuje: – Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, a o wynikach przetargu będziemy informować tylko komunikatem.
Z naszych informacji wynika, że podczas negocjacji wszystkie firmy zeszły z ceny. Ich końcowe oferty za opracowanie i nadzór nad systemem gier zeszły poniżej 0,8 proc. rocznych obrotów Totalizatora (w ubiegłym roku było to 3,25 mld zł). Dotychczasowa umowa z Gtechem opiewała na 3,3 proc.
"Rzeczpospolita" ustaliła, że wczoraj o wyborze najkorzystniejszej oferty dyskutowano w kierownictwie Ministerstwa Skarbu. Informacje te potwierdził Maciej Wewiór, rzecznik resortu. Na naradzie nie pojęto decyzji. Resort domaga się od TS wskazania konkretnej firmy i decyzja zostanie podjęta w ciągu najbliższych dni przez Walne Zgromadzenie, którym jest minister skarbu.
Przetarg na operatora od początku budził duże emocje. Przede wszystkim ze względu na jego kwotę. Nowy operator na obsłudze Totalizatora może zarobić setki milionów złotych.
W rozmowie z "Rzeczpospolitą" wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz oraz prezes Totalizatora Sławomir Dudziński podkreślali, że nowo podpisana umowa z Totalizatorem ma być jawna. Dotychczasowe kontrakty, nawet jeśli chodzi o ich wartość, były formalnie utajnione.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA