fbTrack

Teatr

Kobieta na skraju

Pierwotny tytuł sztuki to „Nie odwracaj się od słońca”
Fotorzepa
Kolejny spektakl przygotowany w ramach Sceny Aktorskiej promującej monodramy. Tekst Rubi Birden jest opowieścią kobiety stającej przed koniecznością radykalnego przewartościowania swojego życia.
Maria przechodzi na emeryturę i musi od nowa zastanowić się, co jeszcze czeka ją w życiu. Nieudane małżeństwo, sadystyczny mąż i egoistycznie nastawiony syn do tej pory nie dali jej żadnego szczęścia. Nagle uśmiecha się ono do niej, kiedy myśli, że wszystko już skończone. Spotyka czułego i mądrego mężczyznę, przeżywa drugą młodość. Wszystko wydaje się na nowo układać. Wizyta u lekarza i informacja o nieuleczalnej chorobie spowodują, że to kruche szczęście ponownie się rozsypie.
Autorką „Nieobecnej” (pierwotny tytuł sztuki to „Nie odwracaj się od słońca”) jest Rubi Birden, tłumaczka sztuk z języka hiszpańskiego i angielskiego. W jej dorobku są przekłady sztuk takich autorów, jak Marsha Norman, David Barbero i Rafael Mendizaba. Birden ma na koncie do tej pory trzy autorskie dramaty: „Góra lodowa”, „Kontrapunkt” i właśnie „Nie odwracaj się od słońca”. Realizacja „Nieobecnej”, przygotowywana w Teatrze Praga przez aktora i reżysera Grzegorza Mrówczyńskiego, będzie dla Birden debiutem scenicznym jako autorki.
[i] Pierwotny tytuł sztuki to „Nie odwracaj się od słońca”[/i] [i]„Nieobecna” Rubi Birden, reż. Grzegorz Mrówczyński, wyk. Joanna Cichoń, Teatr Praga, Warszawa, ul. Otwocka 14, bilety: 10 – 20 zł, rezerwacje tel. 22 818 60 39, premiera:[/i] środa (21.04), godz. 19, spektakle: czwartek (22.04), godz. 19
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL