fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

20 tysięcy nowych produktów

AFP
Piotr Mazurkiewicz
W Las Vegas ruszyły największe targi sprzętu elektronicznego naświecie. W centrum uwagi jest technologia 3D, e-booki i energooszczędność
Consumer Electronic Show rozpoczynają się oficjalnie dzisiaj, ponad 20 tys. nowych produktów wystawia 2,5 tys. firm.
- Z rekordową liczbą wystawców i produktów tegoroczna edycja imprezy jest największa w historii - mówi Gary Shapiro, prezes Consumer Electronic Association, organizator targów. W ub.r. imprezę odwiedziło ponad 110 tys. zwiedzających, w tym roku ich liczba prawdopodobnie jeszcze wzrośnie.
Swoje nowe produkty prezentuje bowiem cała światowa czołówka od producentów segmentu RTV, po AGD czy telefonów komórkowych. Dodatkowo zaplanowano ponad 250 sesji plenarnych z udziałem ok. 800 dyskutantów. Targi otworzyło przemówienie Steve'a Ballmera z Microsoftu, który mówił także o sprzedaży najnowszego systemu operacyjnego Windows 7.
Jednak w tym roku motywów przewodnich jest znacznie więcej, a w centrum uwagi jest sprzęt do howeo oglądania filmów w technologii 3D, który w połowie roku ma trafić na rynek. Samsung zaprezentował choćby linie telewizorów serii 750 z wbudowanym procesorem do odtwarzania obrazu w tym systemie.
- Od lat szczycimy się dostarczaniem coraz lepszych rozwiązań w zakresie telewizorów wysokiej rozdzielczości, wyprzedzając oczekiwania klientów - mówi Yangkyu Kim, wiceprezes w dywizji Visual Display Samsung Electronics.
Z kolei z 15 nagród otrzymanych w ramach targów przez koncern LG Electronics kilka przypada na telewizory linię Infinia. Pierwsze targi CES odbyły się w 1967 roku w Nowym Jorku. To właśnie na tej imprezie w 1981 r. pokazano po raz pierwszy odtwarzacz CD, w 2001 r. telewizor plazmowy a dwa lata później Blu-ray DVD.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA