Notowania

Twarde lądowanie przewoźnika

Japońskie media twierdzą od kilku dni, że Japan Airlines ogłosi w najbliższych tygodniach utratę płynności i zostanie objęty sądową procedurą naprawczą
AFP
Japan Airlines. Kurs akcji japońskich linii lotniczych załamał się i w pewnym momencie notowań w Tokio spadał o 34,08 proc., do 60,01 jena.
Potem nieco wydźwignął się, kończąc sesję spadkiem o 23,9 proc., do 67 jena. Powodem była obawa inwestorów, że nie ma już szans, aby największa linia lotnicza w Azji uniknęła bankructwa.
Japońskie media twierdzą od kilku dni, że Japan Airlines ogłosi w najbliższych tygodniach utratę płynności i zostanie objęty sądową procedurą naprawczą. Takie rozwiązanie bardziej niepokoi wierzycieli i akcjonariuszy od faworyzowanego dotąd planu ratunkowego. Administrator wyznaczony przez sąd może ogłaszać moratoria, restrukturyzację długu i podejmować inne radykalne kroki mające uratować tę spółkę sprywatyzowaną w 1987 r. Jego działania mogą jednak zmniejszyć do zera wartość akcji JAL. Rząd kilkakrotnie zapewniał, że nie pozwoli na zniknięcie JAL, którego dług netto w końcu września wynosił ponad 1,5 bln jenów (11,2 mld euro).
[i] —afp, reuters [/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL