Media i internet

Polsat ma śmigłowiec

materiały prasowe
Wyposażony w sprzęt do nadawania relacji w wysokiej rozdzielczości śmigłowiec mógł według naszych informacji kosztować nawet ponad 10 mln euro
Śmigłowiec EC-135 (Eurocopter) po raz pierwszy będzie latał w Sylwestra nad Pl. Konstytucji, gdzie będzie się odbywał sylwestrowy koncert wpółorganizowany przez Polsat, będzie też wykorzystywany przy relacjach z największych imprez organizowanych przez Polsat (firma organizuje co roku m.in. Sopot TOPtrendy Festiwal). Ma być jednak przeznaczony przede wszystkim dla kanału informacyjnego Polsat News i informacyjnego serwisu „Wydarzenia”.
O tym, że stacja ma własny helikopter Zygmunt Solorz-Żak mówił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" już w marcu ubiegłego roku. - Kupiliśmy helikopter, który zaczniemy wykorzystywać na jesieni przy produkcji materiałów do „Wydarzeń” i Polsatu 24 - mówił wtedy (nieznana była jeszcze wtedy nazwa Polsat News). - Dużo czasu zajęło uzyskiwanie wszystkich certyfikatów potrzebnych do korzystania ze śmigłowca - mówi Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Polsatu. Polsat nie ujawnia, ile zainwestował w maszynę. Z naszych informacji wynika, że cena takiego modelu śmigłowca to co najmniej 5 mln euro. Do tego trzeba doliczyć jeszcze jego wyposażenie, które może nawet podwoić cenę.
Jak podał Polsat, system nadawczo-odbiorczy maszyny, umożliwi nadawanie transmisji w jakości HD (czyli w wysokiej rozdzielczości). Latem 2007 roku śmigłowiec Błękitny 24 zaczął wykorzystywać przy powstawaniu materiałów TVN, wcześniej helikopter miało radio RMF FM.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL