Jak zarządzać wydatkami

Banki liczą na narciarzy

W sezonie narciarskim za turystami podążają także bankomaty
Rzeczpospolita
Zamiast sezonowych kredytów zimowych banki proponują na ferie specjalne ubezpieczenia i rabaty
BZ WBK oferuje kartę kredytową dla narciarzy ze specjalnym bezpłatnym pakietem ubezpieczeń “SKI” oraz systemem zniżek na serwis i sprzęt. Polisa jest ważna do połowy kwietnia na terenie całej Europy i obejmuje m.in. koszty leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków ubezpieczonego, koszty ratownictwa, assistance i odpowiedzialność cywilną na stoku.
Z kolei MultiBank wraz z rozpoczęciem sezonu narciarskiego poszerzył zakres świadczeń objętych ochroną w ramach ubezpieczenia turystycznego MultiDirect o koszty akcji poszukiwawczych. Ubezpieczenia turystyczne oferowane przez ten bank są dostępne w trzech wariantach. Rozszerzona wersja dostępna jest tylko w opcji maksimum. – Opłata za użycie helikoptera lub zaangażowanie wykwalifikowanych ratowników będzie niewspółmierna do ceny składki ubezpieczeniowej. Dlatego przed sezonem zimowym 2009/2010 poszerzyliśmy zakres zdarzeń objętych ochroną – mówi Tomasz Raczyński zarządzający bancassurance w MultiBanku.
Polisę można wykupić za pośrednictwem serwisu transakcyjnego. Po zalogowaniu do systemu użytkownik ma możliwość bezpłatnego wyliczenia składki i opłacenia polisy, która może być aktywna już po upływie dwóch godzin. Klienci kilku banków mają też szansę skorzystać z rabatów, które pozwolą na obniżenie kosztów zimowych wyjazdów. Posiadacze “narciarskiej” karty kredytowej BZ WBK uprawnieni są do skorzystania z rabatów w jednej z sieci sklepów ze sprzętem sportowym. Zniżki wynoszą 10 proc. na sprzęt i 35 proc. na usługi serwisowe. Pekao w ramach programu “Płać kartą, bo warto” klientom korzystającym z kart płatniczych oferuje zniżki, m.in. na hotele oraz zakup wycieczek w kilku biurach podróży (od 5 do 20 proc.). W sezonie narciarskim za turystami podążają także właściciele bankomatów. Należąca do Towarzystwa Finansowego SKOK sieć Global Cash posiadająca 115 maszyn ma kilkanaście bankomatów, które w sezonie zimowym są przewożone z letnich kurortów do najczęściej odwiedzanych zimą miejsc w Polsce – m.in. na zakopiańskie Krupówki. [i] masz pytanie, wyślij e-mail do autorki: [mail=m.krzesniak@rp.pl]m.krzesniak@rp.pl[/mail] [/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL