Pracownik może wyrazić zgodę na cofnięcie wypowiedzenia

[b]"RZ": W jakiej formie pracownik ma wyrazić zgodę na cofnięcie wypowiedzenia?[/b][b]Odpowiada Agnieszka Lechman-Filipiak, radca prawny i partner w kancelarii DLA Piper Wiater:[/b] Przepisy nie precyzują tego. Nie jest zatem konieczne, aby taka zgoda była wyrażona na piśmie, choć do celów dowodowych warto, aby pracodawca starał się uzyskać ją właśnie w takiej formie. Skuteczna więc będzie także ustna aprobata podwładnego. W razie ewentualnego sporu sądowego z pracodawcą udzielenie wspomnianego przyzwolenia może być potwierdzone np. przez świadków.[b]Może się jednak zdarzyć i tak, że pracownik nie zechce przyjąć propozycji przełożonego. Czy w takiej sytuacji będzie mu przysługiwała odprawa na podstawie ustawy o tzw. zwolnieniach grupowych?[/b]Pracownik nie ma obowiązku wyrażenia zgody na cofnięcie wypowiedzenia. W orzecznictwie sądowym uważa się, że taki obowiązek nie wynika z art. 8 kodeksu pracy nawet wówczas, gdy nieprzyjęcie wspomnianej ...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL