Z życia samorządów

Paczki od Polonii

Polonia amerykańska zebrała 10 tys. dolarów dla dzieci ofiar katastrofy górniczej w kopalni Wujek-Śląsk w Rudzie Śląskiej
Zbiórkę organizowali Kaya Mirecka-Ploss i Kazimierz Kutz, poseł PO. Pieniądze przekazano fundacji Dzieci Śląska z Nakła Śląskiego.
– Pieniądze, które otrzymaliśmy, zostały przeznaczone na paczki dla 60 dzieci. W świątecznych prezentach znajdą się słodycze oraz kupony prezentowe w wysokości od 300 do 600 zł. Mamy nadzieję, że te pieniądze choć w małym stopniu pozwolą na zaspokojenie świątecznych potrzeb – mówi Jerzy Siwy, przewodniczący rady fundacji.Prezenty wręczyli prezydent Rudy Śląskiej Andrzej Stania i Kazimierz Kutz.
To już kolejna akcja pomocy Polonii amerykańskiej skupionej wokół Kayi Mireckiej-Ploss, która w roku 2000 założyła w Stanach Zjednoczonych Instytut Jana Karskiego. Jedną z form działalności jest inicjatywa „Wakacje marzeń”, w ramach której – we współpracy z Jolantą Kwaśniewską – Kaya Mirecka-Ploss zaprosiła ok. 180 polskich dzieci na dwutygodniowe wakacje do USA.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL