Biznes

Z Gdańska do Poznania samolotem

Port lotniczy Poznań Ławica
Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Od jutra krajowy kierunek z pominięciem Warszawy zacznie obsługiwać JetAir. To kolejna trasa rozwijających się krajowych rejsów lotniczych
Z Gdańskiego lotniska można się dostać do dwóch polskich portów lotniczych — Krakowa i Warszawy. Od jutra polska linia będzie też trzy razy w tygodniu kursować do Poznania. Na wtorki zostały zaplanowane dwa rejsy rano i dwa wieczorem, w czwartki i piątki po jednym.
- Nowe poranne połączenia Gdańska z Poznaniem to przede wszystkim kolejna próba przekonania pracowników firm oraz pasażerów indywidualnych o tym, że warto w planowaniu podróży po Polsce uwzględnić samolot. Dzięki bezpośrednim połączeniom regionalnym można zaoszczędzić nie tylko cenny czas spędzany dotychczas za kółkiem lub w kiepskiej jakości pociągu, ale również koszty delegacji – rezygnując z niepotrzebnych noclegów, czy zaoszczędzając na czasie pracy czy urlopie — mówi Krzysztof Wicherek, Prezes Zarządu Jet Air. Ceny biletów na nowe połączenia rozpoczynają się od 250 zł wraz z podatkami i opłata lotniskowymi.
[link=http://www.jetair.pl/frontpage.jsp?menuId=26" target="_blank]Jet Air[/link] obsługuje bezpośrednie połączenia między regionalnymi portami lotniczymi bez konieczności międzylądowania w Warszawie. To samo próbował zrobić Direct Fly rozpoczynając działalność kilka lat temu. Po niecałym roku zlikwidował działalność z braku klientów.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL