Dla jednych koszt jednorazowy, dla innych rozliczany w czasie

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Jak dla celów podatkowych ujmować koszty remontów? Zdaniem organów podatkowych tak jak w księgach rachunkowych. To stanowisko jest źródłem problemów
Wprowadzenie do ustawy o CIT definicji kosztów bezpośrednich miało zamknąć dotychczasowe dyskusje na temat rozróżnienia kosztów pośrednich i bezpośrednich (art. 15 ust. 4c – 4e [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=3EC0892953EAF58605FEE453B6E7CBF6?id=115893]ustawy o CIT[/link]). Niemal od razu pojawiły się jednak trudności z interpretacją nowych przepisów.[srodtytul]Tak jak w księgach[/srodtytul]Przede wszystkim wątpliwości budzi, co należy rozumieć przez zwrot „dzień, na który ujęto koszt w księgach rachunkowych (zaksięgowano)” np. w wypadku takich wydatków, jak remonty.[b]W najnowszych interpretacjach władz skarbowych przeważa stanowisko, że to ustawowe sformułowanie trzeba rozumieć w ten sposób, iż koszt podatkowy z tytułu remontu należy rozpoznać w sposób analogiczny do jego traktowania księgowego (uwzględniając pełne ujęcie księgowe takich kosztów, zgodnie z przyjętą polityką rachunkowości)[/b]. Dotyczy to również...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL