Telewizja

Ekstremalny samarytanin

Canal+
Inspirowana autentycznymi wydarzeniami 8-odcinkowa historia miliardera, który postanawia wykorzystać swój majątek, by pomagać potrzebującym.
Producentów z amerykańskiej telewizji CBS zafascynowała postać Bobby’ego Sagera pochodzącego z Bostonu biznesmena. Mężczyzna dorobił się fortuny w firmie Gordon Brothers i wydawało się, że niczego mu nie brakuje. Ale po 15 latach pracy postanowił odmienić życie swoje i innych. Założył organizację charytatywną Sager Family Traveling Foundation and Roadshow i razem z żoną oraz dwójką dzieci jeździ po świecie, szukając ludzi potrzebujących pomocy.
Główny bohater serialu Teddy Rist różni się jednak od pierwowzoru. Jest playboyem kochającym kobiety, pieniądze i władzę. Lubi ekstremalne doznania i życie na krawędzi, bo adrenalina pozwala mu ukoić żal po śmierci ukochanego syna. Podróżuje po świecie w interesach. Podczas pobytu w Nigerii ratuje nieznajomego chłopca. To wydarzenie pomaga mu z dystansem spojrzeć na swoje życie. Dochodzi do wniosku, że swój zmysł do interesów może wykorzystać do czegoś więcej niż tylko pomnażania milionów na koncie. Postanawia zaangażować się w pomaganie innym. Biednych i pokrzywdzonych przez los znajduje w najodleglejszych zakątkach świata, m.in. na Haiti, w Mozambiku, Kaszmirze i Kosowie. By zdobywać dla nich pieniądze, wchodzi w konszachty z bossami narkotykowych mafii i podejrzanymi biznesmenami.
„Filantropa” nakręcono z rozmachem. Atutem serialu są świetne zdjęcia oraz niezła obsada. Główną rolę gra James Purefoy, a partneruje mu Neve Campbell, aktorka znana m.in. z filmów „Krzyk” i „Dzikie żądze” oraz telewizyjnego tasiemca „Ich pięcioro”. „Serial jest wciągający, ma wyrazistego, charyzmatycznego bohatera, egzotyczne scenerie i osobliwą ścieżkę dźwiękową, która nie narusza akcji, lecz podkreśla nastój” – recenzował dziennikarz „New York Post”. Teraz „Filantropa” będą mieli okazję ocenić widzowie Canal+. Filantrop 17.30 | canal+ | sobota
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL