fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Paszport islamisty związanego z atakiem 11 września

Pakistańscy żołnierze prowadzący ofensywę przeciwko talibom w Południowym Waziristanie przy granicy z Afganistanem znaleźli paszport islamisty powiązanego z ludźmi, którzy zaplanowali zamachy na Nowy Jork z 11 września 2001 roku
Paszport należący do Saida Bahajiego, obywatela Niemiec pochodzenia marokańskiego, znajdował się wśród dokumentów, broni i pism dotyczących dżihadu, przejętych przez siły rządowe.
- Z paszportu wynika, że dotarł do Karaczi zaledwie kilka dni przed 11 września - informuje telewizja DawnNews. Nazwisko Bahajiego pojawiło się w raporcie komisji badającej zamachy na World Trade Center. Stwierdza się tam, że między listopadem 1998 roku a lipcem 1999 spędził on osiem miesięcy z pilotem-samobójcą Mohamedem Attą i podejrzanym o odegranie kluczowej roli w przygotowaniu zamachów z 11 września Ramzim Binalshibhem.
Atta i Binalshibh wykorzystali komputer Bahajiego do przeszukiwania internetu. Świadczą o tym dowody zebrane przez niemiecką policję po zamachach z 11 września. Po ukończeniu szkoły w Maroku Bahaji wrócił do Niemiec, żeby studiować elektrykę na Uniwersytecie Technicznym w Hamburgu. Przez pięć miesięcy służył w niemieckiej armii, zanim uzyskał zwolnienie z powodów zdrowotnych.
Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA