Muzyka

Niezależny tygiel

Gaba Kulka nie spoczywa na laurach. Występuje z ciekawymi artystami, wydaje kolejne płyty i zaskakuje nowymi projektami
Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Gaba Kulka, Czesław Mozil i grupa Dick4Dick na jednej scenie. Ich muzyka jest różna, ale łączy ich mieszanie stylów oraz dystans do świata i własnej twórczości.
Gaba Kulka, wokalistka i pianistka, znana była od 2002 roku głównie bywalcom klubów. Furorę zrobiła jej druga płyta „Out”. Jej dwa tegoroczne albumy „Hat, Rabbit” i nagrany z Konradem Kuczem „Sleepwalk” zrobiły z niej prawdziwą gwiazdę niezależnego grania.
Czesław Śpiewa to z kolei wielkie odkrycie ubiegłego roku, kiedy to płyta „Debiut” była jednym z najlepiej sprzedających się polskich krążków. Ale Mozil debiutantem nie jest, bo zanim zauroczył Polaków, bawił Duńczyków, muzykując z zespołem Tesco Value. No i w końcu najciekawsi gdańszczanie ostatnich lat – Dick4Dick. Potrafią wymieszać klimaty The Police, Blondie z kawałkami disco i soulu.
[i] Kulka, Mozil, Dick4Dick, Fabryka Trzciny, Warszawa, ul. Otwocka 14, bilety: 70 – 80 zł, informacje: [link=http://www.fabrykatrzciny.pl]www.fabrykatrzciny.pl[/link], wtorek (3.11), godz. 20[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL