fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

NBP nagradza absolwentów

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Po raz drugi Narodowy Bank Polski nagrodził najlepsze prace magisterskie z zakresu nauk ekonomicznych - imprezie patronuje "Rzeczpospolita"
- W obecnej sytuacji wiedza ma ogromną wartość, społeczeństwa oparte na wiedzy mają większe szanse na szybki rozwój gospodarczy - powiedział Sławomir Skrzypek, prezes NBP
W tym roku kapituła, której przewodniczył Alojzy Nowak, dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, oceniła prawie 80 prac. Bardzo wysoki poziom prac sprawił, że jury konkursu zdecydowała się przyznać więcej niż planowane trzy nagrody. W sumie przyznano po jednej pierwszej i drugiej nagrodzie, trzy nagrody trzecie i jedno wyróżnienie. W stawce laureatów, aż trzy osoby to absolwenci warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Z jej grona pochodził również zwycięzca konkursu Marcin Kitala, który oprócz okolicznościowego dyplomu z rąk prezesa Sławomira Skrzypka odebrał czek na 10 tys. zł. Wyróżniona pracy dotyczyła finansów publicznych, a jej autor już jest pracownikiem Instytutu Ekonomicznego NBP. Drugą nagrodę (7 tys. zł), za pracę poświęconą kwestie deflacji w Japonii, otrzymała Hanna Samaryna, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Mimo, że wszystkie wyróżnione prace pochodziły z dużych ośrodków akademickich prof. Alojzy Nowak podkreślił, że nadesłane prace pochodziły ze wszystkich część kraju i bardzo wiele z nich było na bardzo wysokim poziomie. - Kilka prac po pewnych zmiana mogło by być uznanych za rozprawy doktorskie - dodał Nowak. Prezes NBP Sławomir Skrzypek zapowiedział, że konkurs w kolejnych latach będzie kontynuowany, aby działać na rzecz rozwoju społeczeństwa opartego na wiedzy.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA