fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Taki sam ból głowy

Stefan Szczepłek
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Co znaczy publiczność, przekonali się w sobotę w Warszawie piłkarze Korony. Wprawdzie na Łazienkowskiej otwarta jest tylko jedna trybuna, ale okazuje się, że to wystarczy. Kiedy kibice milczą, to milczą, a kiedy chcą pokazać swoją siłę, czują to i legioniści, i przeciwnicy
[wyimek][b][link=http://blog.rp.pl/szczeplek/2009/10/26/taki-sam-bol-glowy/]Skomentuj na blogu[/link][/b][/wyimek]
Pierwszy doświadczył tego Krzysztof Gajtkowski. Już w drugiej minucie strzelił ładnego gola dla Korony i stracił poczucie rzeczywistości. Podbiegł pod trybunę z ręką w geście nie wiadomo czego – triumfu, wyższości, pogardy? Wykazał się jednak całkowitą nieznajomością topografii, bo stanął twarzą w twarz z kibicami, którzy na czas budowy stadionu przenieśli tu słynną żyletę. Na początek Gajtkowski dowiedział się, jak ma na imię, potem przy każdym dotknięciu piłki słyszał gwizdy, co średnio wpływa na samopoczucie. Wreszcie, zdruzgotany tym wszystkim, potraktował sędziego mniej więcej tak jak kibice jego. Sędzia wyjął czerwoną kartkę. Mecz był bardzo dobry, Legia od samego początku musiała odrabiać straty, Korona nie zamierzała poprzestawać na jednym golu. Publiczność pomagała, legioniści walczyli, a trzej zawodnicy rezerwowi, którzy weszli po przerwie, strzelili cztery bramki. 34-letni Marcin Mięciel grał jak wtedy, kiedy był jednym z najlepszych napastników w kraju. Młodszy od niego o 14 lat Maciej Rybus imponował rajdami na lewym skrzydle i dokładnymi dośrodkowaniami.
Co tydzień mamy wiele powodów do radości, bo nie brakuje dobrych meczów, składnych akcji i pięknych bramek. Ale kiedy trzeba z tych zawodników zbudować reprezentację, okazuje się, że to, z czego się cieszymy, to dużo za mało jak na wymagania europejskie. Nowy trener kadry będzie miał taki sam ból głowy jak jego poprzednicy.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA