fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ceny ofertowe i transakcyjne w miastach wschodniej Polski

Rzeszów, osiedle Nowe Miasto
Fotorzepa, Seweryn Sołtys
>> [b]W Białymstoku[/b] trudno sprzedać mieszkania w cenie powyżej 350 tys. zł – mówi Agnieszka Nowik z AN Immobilia. Nawet jeśli są duże (około 100 mkw.), dobrze wykończone, atrakcyjnie usytuowane.Dość szybko znajdują natomiast nabywców lokale małe, kosztujące do 100 tys. zł. Ceny korzystnie zlokalizowanych dwóch pokoi oscylują wokół 200 tys. zł. Dość często mieszkania kupowane są na wynajem.
>> [b]W Lublinie[/b] nadal zainteresowanie koncentruje się na mniejszych mieszkaniach: kawalerkach i dwupokojowych, ale do 45 – 50 mkw. – informuje Iwona Gańska z Lokaty. Większość transakcji odbywa się za gotówkę, a tylko co piąta z udziałem niewielkiego (30 – 40 tys. zł) kredytu. Poszukiwane są okazje, czyli mieszkania w cenie 3,5 tys. zł za mkw. Takie oferty się zdarzają, ale w mało atrakcyjnych dzielnicach.
Albo w przypadku mieszkań z wyraźnymi wadami, np. na wysokim piętrze, bez windy. >> [b]W Rzeszowie[/b] wzrosło zainteresowanie nowymi, większymi mieszkaniami – twierdzą pośrednicy z WGN. Poszukują ich ci, którzy jednocześnie chcą sprzedać swoje dotychczasowe małe lokum i poprawić sobie warunki mieszkaniowe. Rośnie podaż mieszkań na rynku wtórnym, ceny wywoławcze utrzymują się nadal na wysokim poziomie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA