fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Talent ma po ojcu

Wokalistka powraca na scenę po przeszczepie nerki
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Dwa lata temu miała owacje na stojąco w hali Torwaru. Obecnie Natalie Cole, laureatka dziewięciu nagród Grammy, powraca na scenę po przeszczepie nerki.
Córka legendarnego Nata „Kinga” Cole’a zbudowała własną karierę opartą na niekwestionowanym talencie. Rodzinne koneksje z pewnością jej pomogły, ale także wyżej ustawiły poprzeczkę wymagań.
Pierwszy raz zaśpiewała na płycie ojca z kolędami, mając pięć lat. Na scenę wypchnęła ją matka, gdy córka zza kulis obserwowała jego występ. Po latach ponownie zaśpiewała z nim już na płycie „Unforgetable… with Love”, na której umieściła tytułowy duet, wykorzystując stare nagranie Nata „Kinga” Cole’a. Sukces komercyjny nagrania przeszedł wszelkie oczekiwania. Tylko w USA sprzedano 7 milionów egzemplarzy albumu, drugie tyle na całym świecie. – W domu zawsze słuchałam dużo muzyki, i to nie tylko w wykonaniu taty. Uwielbiałam Ellę Fitzgerald, Nancy Wilson, Sarę Vaughan, Peggy Lee i Carmen McRae. Któregoś dnia tata przyniósł do domu płyty Beatlesów. Chciał, abym słuchała wszystkiego – wspomina. Debiutancki album „Inseparable” z 1975 r. zyskał status złotej płyty, Natalie otrzymała dwie nagrody Grammy, za debiut i za piosenkę „This Will Be”, która dotarła do pierwszego miejsca list przebojów.
Klasę wszechstronnej wokalistki potwierdziła albumami „Take a Look” i „Stardust”. Nowoczesny, popowy repertuar wykonała na płycie „Snowfall on the Sahara”, a jazzujący na „Ask a Woman Who Knows”. Na najnowszych: „Leavin” oraz „Still Unforgetable” sięgnęła zarówno po przeboje sprzed lat, jak i nowe, napisane specjalnie dla niej piosenki. Za „Still Unforgetable” otrzymała dziewiątą w karierze Grammy w kategorii pop. Trzeci występ artystki w Polsce stanie się z pewnością muzycznym wydarzeniem i rozbudzi wielkie emocje. [i] Natalie Cole, Sala Kongresowa, PKiN, Warszawa, pl. Defilad 1, bilety: 110 – 300 zł, rezerwacje: tel. 22 656 72 99, czwartek (29.10), godz. 20[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA