fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Idole młodzieżówki PO: był Piskorski, jest Nowak

Sławomir Nowak
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Honorowym członkiem Młodych Demokratów zostanie też Władysław Bartoszewski. Dołączy do m.in. Zyty Gilowskiej
Stowarzyszenie Młodzi Demokraci kończy 15 lat. Z tej okazji poszerzy grono swych honorowych członków o prof. Władysława Bartoszewskiego i posła PO Sławomira Nowaka, do niedawna szefa gabinetu premiera Donalda Tuska.
Młodzieżówka PO ma już 13 członków honorowych. Jest wśród nich Donald Tusk, ale też politycy, którzy rozstali się z Platformą – Paweł Piskorski (dziś lider Stronnictwa Demokratycznego), Maciej Płażyński (poseł niezrzeszony), Andrzej Olechowski (szef rady programowej SD) i Zyta Gilowska (wicepremier i minister finansów w rządach PiS). – Mam sentyment do tej organizacji, w końcu pomagałem ją zakładać – mówi „Rz” Piskorski. – Nie zamierzam w żaden sposób manifestować niezadowolenia, że tytuł honorowego członka dostanie Sławomir Nowak, i na pewno nie zrzeknę się mojego tytułu. Uważam, że taka manifestacja byłaby ze wszech miar niestosowna.
Także Nowak ma duży sentyment do Młodych Demokratów. – To są sympatyczni, ideowi młodzi ludzie. Każda partia musi pamiętać o swoim zapleczu, także o tych, którzy zaczynają swoją przygodę z polityką – mówi były szef gabinetu premiera. Jego zdaniem taka, a nie inna, lista członków honorowych wynika z doświadczeń historycznych ugrupowania. – Mam nadzieję, że to nie jest żaden prognostyk – żartuje. Honorowym członkiem zostanie też prof. Władysław Bartoszewski – pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, były szef MSZ, uczestnik powstania warszawskiego i opozycjonista w czasach PRL. – To wybitna postać, wszyscy go podziwiamy, dlatego bardzo się ucieszyliśmy, kiedy zgodził się zostać naszym członkiem honorowym – podkreśla Dariusz Dolczewski, szef Młodych Demokratów. O Nowaku mówi: – Przez wiele lat był przewodniczącym stowarzyszenia, do tej pory bardzo nam pomaga, często angażuje się w nasze działania. Feta urodzinowa młodzieżówki ma się odbyć w przyszły weekend (23 – 25 października) w Trójmieście. Organizatorzy liczą, że odwiedzi ich premier Tusk. Zaprosili też kilku ministrów, m.in. szefów resortu infrastruktury Cezarego Grabarczyka, sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, finansów Jacka Rostowskiego, kultury Bogdana Zdrojewskiego. – Minister Grabarczyk będzie miał wystąpienie w ramach naszego  panelu dotyczącego rozwoju Polski – mówi Dolczewski. Prof. Bartoszewski w uroczystościach nie weźmie udziału. – Nie będzie mógł pojechać do Sopotu z powodu innych obowiązków. Odniósł się jednak do inicjatywy Młodych Demokratów bardzo pozytywnie – zapewnia Marcin Barcz z Biura Pełnomocnika ds. Dialogu. Zaproszeń nie dostali niektórzy członkowie honorowi, np. Piskorski. – Nie dziwię się, byłoby to dla tych młodych ludzi bardzo ryzykowne – mówi lider SD.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA