fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Niezły pasztet polityczny

Kryzys aferalny zdaje się zmierzać ku końcowi, o czym świadczy zmiana retoryki wojennej na kulinarną. Marszałek Bronisław Komorowski dał temu wyraz u „Tomasza Lisa na żywo”: „Dobry polityk, a pan Mariusz Kamiński jest politykiem pisowskim, zrobił co innego – żadnych dowodów nie zebrał poza nagraniami, nie złapał na gorącym uczynku i rzucił premierowi ten pasztet na stół”.
„Panie marszałku, z całym szacunkiem, pasztet nie jest z masarni pana Kamińskiego tylko z masarni Platformy – polemizował redaktor Lis i dopytywał dalej – czy pan marszałek z trwogą zagląda do gazet, że będzie następny pasztet?”.
Marszałek kuchenny problem kompetentnie powąchał: „Widać wyraźnie, że ten pasztet okazał się mocno nieświeży. Jeśli jeszcze parę takich pasztetów rzuci Mariusz Kamiński na stół, to nikt mu nie uwierzy. Dzisiaj widać, że to są nieświeże, odgrzewane kotlety”. Lisowi zrobiło się niedobrze i błagał: „Ucieknijmy na moment od pasztetów i kotletów”. „No wie pan – nie dał za wygraną marszałek – to jest wszystko kuchnia polityczna”.
Jak na dobrą audycję kulinarną przystało, na koniec podaję własny przepis na niezły pasztet. Na sześciu głowach rządowych przygotować wywar z warzywami, w którym sparzyć wątrobę opozycji, koniecznie wraz z żółcią. Dodać pianę ubitą w mediach i oczywiście dużo innych jaj. Wszystko skropić potem Chlebowskiego. Składniki zmielić w maszynce CBA. Podgrzewać w formie posypanej Gradem, aż pasztet i społeczeństwo będą mieli dosyć. Smacznego et voila. [link=http://blog.rp.pl/lutomski]blog.rp.pl/Lutomski[/link]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA