fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Autobiografia ze smyczkami

Grzegorz Markowski
Fotorzepa, Sławomir Mielnik
To będzie koncert niezwykły. Perfect zagra z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Wojciecha Zielińskiego w dniu premiery swojego DVD „Symfonicznie”.
Na takie przedsięwzięcia mogą się porwać tylko najwięksi. I nie chodzi tu tylko o komplikacje logistyczne i organizacyjne. Mariaż rocka z muzyką poważną udaje się tylko tym zespołom, które z jednej strony stać na artystyczną odwagę, a z drugiej – są pewne swoich artystycznych wizji.
W Polsce na występy z orkiestrą symfoniczną zdecydowali się między innymi Dżem i Grzegorz Kupczyk z zespołem Ceti. Ale to chyba grupie Grzegorza Markowskiego ten muzyczny eksperyment udał się najlepiej. W 2001 roku po wydaniu koncertowego albumu „Live 2001” Perfect szukał pomysłu na odświeżenie swojej muzyki. I znalazł.
Do napisania nowych, orkiestrowych aranżacji namówiono takie znakomitości, jak Jan Kanty Pawluśkiewicz, Adam Sztaba czy Wiesław Pieregorólka. Ten ostatni stanął też za dyrygenckim pulpitem. W 2002 roku ukazał się album „Symfonicznie”, który w ciągu zaledwie dwóch tygodni zyskał status platynowej płyty.
Od tego czasu Perfect kilka razy w roku występuje z tym programem. W ubiegłym roku zapadła decyzja o zarejestrowaniu koncertu na DVD. Wybór padł na Wrocław, gdzie na widowni zasiadło ponad sześć tysięcy widzów. W sobotę 17 października wydawnictwo ukaże się w sklepach, a w Sali Kongresowej zabrzmią największe hity grupy: „Autobiografia”, „Chcemy być sobą”, „Niepokonani” i oczywiście „Nie płacz Ewka”.
[i]Perfect, Sala Kongresowa, pl. Defilad 1, bilety: 60 – 130 zł, informacje: [link=http://www.liveconcert.pl]www.liveconcert.pl[/link], sobota (17.10), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA