fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

TUI udziałowcem przewoźnika

Rzeczpospolita
Air Berlin – spółka, o której się mówi we Frankfurcie
vAkcje drugiej w Niemczech linii lotniczej zdrożały we Frankfurcie nawet o 3,62 proc., do 4,01 euro, po informacji o pojawieniu się wkrótce w gronie jej udziałowców holdingu TUI. Sesję zakończyły jednak wzrostem o ponad 1 proc.
Był to najlepszy wynik wśród małych spółek notowanych we wskaźniku SDax. TUI Travel, filia TUI, obejmie w tym miesiącu 9,9 proc. aktywów taniego przewoźnika, kupując 8,5 mln nowych akcji po 3,97 euro. Linia uzyska z tego 33,5 mln euro. Takie rozwiązanie przewidziano we wrześniu, po fiasku planu przejęcia krzyżowych udziałów między Air Berlin i TUIfly, filią transportu lotniczego niemieckiego giganta turystyki organizowanej. Do tamtej operacji nie doszło, bo zastrzeżenia miał urząd antykartelowy. TUI Travel jest największą na świecie firmą turystyczną, do niej należą także brytyjskie biura Thomson i First Choice z Londynu. Kupno udziałów w
Air Berlin poprawiło także notowania TUI, maksymalnie o 3,67 proc., do 7,07 euro, bo inwestorzy dostrzegli korzyści ze związku biura podróży z linią lotniczą. —afp, dpa, p.r.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA