fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Raj dla nastolatki

Canal+
Przygodowe kino dla dzieci, które jest skrzyżowaniem przygód Indiany Jonesa z perypetiami Robinsona Crusoe
Na wysepce – gdzieś na południowym Pacyfiku – mieszka jedenastoletnia Nim. Jej mama zmarła przed laty, ale dziewczynką troskliwie opiekuje się ojciec, badacz morski. Nie chciał, żeby po śmierci żony córka zamieszkała w mieście. Wolał trzymać ją z dala od cywilizacji, za to blisko natury. Każdy dzień spędzony przez Nim na wyspie przypomina pobyt w małym raju. Jedenastolatka bawi się z ulubionymi zwierzętami: pelikanem Galileo, wilkiem morskim i jaszczurką. Biega po plaży lub w gęstwinie drzew. A przed zaśnięciem czyta o niebezpiecznych wyprawach poszukiwacza przygód Aleksa Rovera.
Beztroskie życie kończy się, gdy ojciec Nim nie wraca z badawczego rejsu. Na oceanie szaleje sztorm, a wysepkę zaczynają odwiedzać obcy ludzie. Przestraszona i osamotniona nastolatka nawiązuje e-mailowy kontakt z Aleksandrą, autorką powieści o Fosterze. Pisarka obiecuje pomóc Nim i przyjechać na wyspę.
Jest tylko jedno „ale”. W korespondencji z dziewczynką Aleksandra podała się za Aleksa. Skora do fantazjowania Nim jest więc przekonana, że odwiedzi ją sam dzielny Rover. Na dodatek pisarka cierpi na mnóstwo przeróżnych fobii. Sukcesem będzie, jeśli w ogóle wyjdzie z domu...
Nim z powodzeniem zagrała Abigail Breslin – gwiazda „Małej Miss”. Partnerują jej Jodie Foster jako Aleksandra i Gerard Butler w podwójnej roli: ojca i Aleksa Rovera. Trzy wątki – dziewczynki na wyspie, znerwicowanej pisarki i ojca Nim, który walczy o przeżycie na oceanie – mogłyby być lepiej dramaturgicznie powiązane. Ale mimo wszystko powstała ciepła i mądra opowieść o oswajaniu samotności i mierzeniu się z własnymi lękami.
[i]Wyspa Nim
20.00 | canal+ | niedziela[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA