fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Giełdowy wilk

Rafał Markiewicz ma zawsze własne zdanie. Nie poddaje się reakcjom stadnym. Wyróżnia się strategią inwestycyjną
Rzeczpospolita
Odpowiada za inwestycje funduszu emerytalnego Generali. Na tle branży ma imponujące efekty
Fundusz emerytalny Generali nie tylko najlepiej wypadł w ostatnim zestawieniu trzyletnich wyników inwestycyjnych opublikowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Po raz kolejny wygrywa także w rankingu funduszy emerytalnych przygotowanym przez „Rz”. Autorem sukcesu Generali jest zgrany zespół inwestycyjny kierowany przez Rafała Markiewicza, który z tą firmą jest związany od siedmiu lat.
Osiągnięcia Markiewicza wysoko oceniają inne osoby z tej branży. Chwalą za to, że analizuje rynek, a nie śledzi wyłącznie wyniki innych funduszy emerytalnych. – To bardzo dobry zarządzający, co potwierdzają stabilne i długoterminowe wyniki inwestycyjne. Ma zawsze własne zdanie. Nie poddaje się reakcjom stadnym. Na ile jest to możliwe na rynku OFE, wyróżnia się strategią inwestycyjną – mówi Marek Mikuć, wiceprezes Allianz TFI.
Robert Woźny, członek zarządu Aegon PTE, który pracował z Rafałem Markiewiczem oraz jego bratem Cezarym Markiewiczem, także zarządzającym, w funduszu emerytalnym Polsat, określa go jako dobrego fachowca z rzetelnym warsztatem. Namówienie Rafała Markiewicza na komentarz dla prasy bywa jednak bardzo trudne. – Ma dwie twarze. W pracy jest skoncentrowany na giełdzie i nie ma możliwości porozmawiania z nim o czymś innym. Wydaje się zamknięty. Poza pracą to dusza towarzystwa tryskająca humorem – mówi osoba, która z nim pracuje. Współpracownicy śmieją się, że nawet prezes grupy umawia się z nim na spotkania po zamknięciu sesji giełdowej. – Rafał jest osobą bezpośrednią. Zwykle mówi to, co myśli. Przez to nie jest zbyt dobrym dyplomatą. Ta cecha powoduje, że bywa kontrowersyjny. W zespołach, które wypracowują wspólne stanowisko, on może mieć całkiem inne zdanie – mówi osoba znająca Markiewicza. Rafał Markiewicz pochodzi z Radomia. Studiował w Krakowie na Akademii Górniczo-Hutniczej na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska. Z rynkiem kapitałowym jest związany od 1994 r., gdy zaczął pracę jako makler w CDM Pekao. Zawodowym zarządzaniem aktywami zajmuje się od ponad 12 lat. Pracował m.in. w Atut TFI, a od 2000 r. w sektorze funduszy emerytalnych. – Od dawna pasjonuję się turystyką górską, która dla mnie jest idealnym sposobem na aktywny wypoczynek w ciekawym miejscu – mówi Markiewicz o swoim hobby.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA