fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

W przedszkolu o pingwinach gejach

Promocja takiej książki wśród dzieci powinna być zakazana – oburzają się pomorscy działacze Prawa i Sprawiedliwości
Kilkanaścioro dzieci wraz z rodzicami uczestniczyło w piątek w promocji amerykańskiej książki o pingwinach homoseksualistach „Z Tango jest nas troje”. Kontrowersje wzbudziło miejsce prezentacji – Centrum Zabaw Twórczych Edward w Gdańsku-Oliwie. W placówce tej funkcjonuje niepubliczne przedszkole.
– Taka promocja to skandal i powinna być całkowicie zakazana nie tylko w Gdańsku, ale i w całej Polsce – przekonuje Andrzej Jaworski, poseł PiS. Pomorscy działacze PiS rozpoczęli właśnie akcję pod hasłem „Kampania przeciw demoralizacji”. – Uważamy, że powinniśmy pójść za przykładem parlamentu litewskiego i zabronić szerzenia takich treści wśród dzieci i młodzieży – mówi Jaworski.
Przeciw promocji książki od kilku dni protestowała też Młodzież Wszechpolska. Jej działacze próbowali wejść na piątkową imprezę, ale nie zostali wpuszczeni. Z udziału w promocji zrezygnował natomiast Robert Biedroń z Kampanii przeciw Homofobii, wydawca kontrowersyjnej książki. Czy wystraszył się Młodzieży Wszechpolskiej? [wyimek]Na promocję nie wpuszczono działaczy Młodzieży Wszechpolskiej[/wyimek] – Wycofałem się spod przedszkola, żeby nie wzbudzać agresji – mówi „Rzeczpospolitej” Biedroń. – Zresztą zgodnie z programem moja obecność nie była tam przewidywana. Ale „Z Tango jest nas troje” broni: – Ta książka uczy miłości. Tego nas uczył Jezus Chrystus. Na pewno by ją pochwalił. Działacz Kampanii przeciw Homofobii zaznacza, że do udziału w promocji i kupna książki nikt nikogo nie zmusza. Pomorscy politycy Prawa i Sprawiedliwości oskarżają władze miasta o to, że udzieliły wsparcia organizatorom kontrowersyjnej promocji. – To skandal – twierdzi Jaworski. Gdańscy urzędnicy zaprzeczają, by magistrat wspomagał promocję. „Biuro Gdańsk 2016 – Europejska Stolica Kultury jedynie wsparło debatę wokół książki, która odbywa się na Uniwersytecie Gdańskim” – napisali w komunikacie.  W debacie zorganizowanej wieczorem na tej uczelni uczestniczył m.in. Robert Biedroń. masz pytanie, wyślij e-mail do autora [mail=p.kubiak@rp.pl]p.kubiak@rp.pl[/mail]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA