fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Polacy: niech sprawę zbada sejmowa komisja śledcza

Najwięcej zwolenników komisji jest wśród 50-latków. Telefoniczny sondaż GfK Polonia z 2.10.2009 r. na próbie 500 osób.
Rzeczpospolita
60 proc. pytanych w sondażu „Rz” uważa, że w Sejmie powinna powstać specjalna komisja, która ujawni kulisy afery hazardowej
Przeciwnego zdania jest 35 proc. ankietowanych. To wyniki piątkowego sondażu GfK Polonii dla „Rzeczpospolitej”.
– Polacy chcą, aby ta sprawa została poważnie potraktowana, a wszystkie większe sprawy dotąd były przedmiotem prac takich komisji – mówi dr Jarosław Flis z UJ. Zdaniem politologa wpływ na opinię badanych mogły mieć też słowa ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy, który z góry przesądził o niewinności polityków PO. – To nadszarpnęło zaufanie do wymiaru sprawiedliwości – dodaje Flis.
Klub Lewica ma gotowy projekt uchwały w sprawie powołania komisji. Politycy lewicy poprosili inne kluby parlamentarne o podpisy pod dokumentem. Najpóźniej w środę trafi on do Sejmu. Powołania komisji już w dniu wybuchu afery domagało się PiS. Premier Donald Tusk deklarował, że nie ma nic przeciwko. Ale powołania komisji nie chce Grzegorz Dolniak, p.o. szefa Klubu Parlamentarnego PO. Bez głosów PO i PSL, które na razie nie zamierzają popierać wniosku Lewicy, nie ma zaś szans, by w Sejmie powstała nowa komisja śledcza.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA