fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak dokumentować w księgach transakcje z ludnością

Fotorzepa, Bartłomiej Żurawski BŻ Bartłomiej Żurawski
Niektóre urzędy skarbowe są zdania, że sama umowa i wydruk przelewu to za mało, by zaksięgować koszt uzyskania przychodu. Niesłusznie
[b]– Nasza firma podpisała umowę z osobą prywatną o umieszczenie reklamy na terenie jej posesji. W umowie określono termin płatności oraz numer rachunku bankowego, na który powinny być przekazywane płatności. W tych terminach dokonujemy przelewu (zaliczając do rozliczeń międzyokresowych). Jednak, według urzędu skarbowego, nie możemy odpisać w koszty raty wynajmu tylko na podstawie umowy i przelewu. Musimy mieć rachunek wystawiony przez otrzymującego należność. Czy rzeczywiście taki rachunek jest konieczny?[/b] – pyta czytelniczka DF.Z punktu widzenia firmy czytelniczki, która chce wrzucić wydatek w koszty, rachunek nie jest potrzebny. Obowiązek dotyczący rachunku ciąży na tym, kto ten dokument wystawia, a zatem na świadczącym usługę (w tym wypadku na osobie, która wynajmuje własną posesję pod reklamę).[srodtytul]Obowiązek dla usługodawcy...[/srodtytul]Zgodnie z art. 87 § 1 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=A2547B9DBB9...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA