fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Inwestorzy wierzą w budowlankę

Rzeczpospolita
Piotr Aleksandrowicz
Piotr Rudzki
Producent materiałów budowlanych HeidelbergCement ogłosił największą w tym roku w Niemczech emisję akcji, bo chce zmniejszyć swój dług.
Zaproponował emisję 62,5 mln nowych akcji o cenie emisyjnej 37 euro, co powinno zapewnić mu co najmniej 2,3 mld euro. Oferta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem inwestorów, zwłaszcza firm z USA i W. Brytanii, którzy zgłosili chęć kupna papierów na sumę 4,4 mld euro. Po ogłoszeniu ceny emisyjnej akcje spółki staniały we Frankfurcie o 1,1 proc. Niedługo później jednak wystrzeliły nawet o 11,85 proc., do 48,9 euro, potwierdzając, że znów pojawił się apetyt na akcje po największej zapaści w gospodarce od II wojny.
– To bardzo dobra operacja, nawet jeśli akcje spółki stracą nieco z przyczyn technicznych – ocenił analityk z DZ Banku Marc Nettelbeck i zalecił ich kupno.
W czerwcu spółka dostała od ponad 50 banków 12 mld dolarów pomocy na restrukturyzację długu 8,7 mld euro. W latach 2010 – 2011 HeidelbergCement będzie musiał zrefinansować następne 6 – 7 mld euro.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA