fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Coraz krócej czekamy na klucze

Rzeczpospolita
>> Sierpień to kolejny miesiąc, w którym skrócił się średni czas, jaki musi upłynąć od podpisania umowy z deweloperem do odebrania kluczy. Najbardziej w Warszawie, bo ze 157 do 131 dni. Podobnie było w Łodzi, Poznaniu i Trójmieście – policzyli analitycy portalu Tabelaofert.pl.
>> Dziś we wszystkich aglomeracjach od momentu podpisania umowy do odbioru kluczy musimy średnio zaczekać mniej niż pół roku. W Katowicach, Łodzi, a także w Poznaniu wskaźnik oczekiwania utrzymuje się poniżej 100 dni – wylicza Maciej Dymkowski z portalu Tabelaofert.pl.
>> Wskaźnik wyprzedania pokazuje, jaki procent mieszkań z projektów będących w sprzedaży znalazł już nabywców. Najlepiej pod tym względem wyglądają Trójmiasto i Katowice, a najsłabiej Poznań i Kraków.
>> Jeśli chodzi o wskaźnik dostępności mieszkań, największy wybór lokali, do których klucze można odebrać zaraz po dokonaniu zakupu, mają podobnie jak w ubiegłym miesiącu nabywcy z Poznania – udział takich mieszkań w rynku przekracza 35 proc. Spadek wskaźnika dostępności zanotowano natomiast, podobnie jak miesiąc temu, we Wrocławiu i Katowicach.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA