fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Reprezentacja trochę francuska

Leo Beenhakker
Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Dzisiaj w Warszawie rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczem z Grecją. To ostatni sprawdzian przed eliminacjami mistrzostw świata.
Piłkarze mają pojawić się w hotelu Sheraton do godziny 15., niektórzy przyjechali już wczoraj. Wieczorem reprezentacja trenować będzie na stadionie Polonii, we wtorek wyjedzie do Bydgoszczy. Początek meczu w środę o 20.30, transmisja w TVP1.
W ostatniej chwili Leo Beenhakker musiał dokonać zmiany w składzie. Kontuzjowanego Bartosza Bosackiego zastąpił Grzegorz Krychowiak z Bordeaux. Powołanie dla Krychowiaka wywołało dużo kontrowersji. To piłkarz rezerwowej drużyny francuskiego klubu, przeciwko jego przyjazdowi był między innymi Andrzej Zamilski, współpracujący z Beenhakkerem.
– Mam swoich ludzi w Bordeaux, sam widziałem Krychowiaka na kilku zgrupowaniach i uważam, że zasługuje na powołanie. Jest młody i niedoświadczony, ale nie może to być traktowane jako wada – mówi „Rz” Beenhakker.
Kiedy Krychowiak znalazł się na liście rezerwowych na mecz z Grecją, Zamilski zdecydował się nie powoływać go do reprezentacji młodzieżowej.
Selekcjoner zapewnia, że Krychowiak nie trafił na zgrupowanie dlatego, by pomóc w aklimatyzacji Ludovicowi Obraniakowi. Piłkarz Lille kilka tygodni temu odebrał polski paszport i w środę zadebiutuje w drużynie kraju, z którego pochodzi jego dziadek.
– Mój francuski jest przyzwoity, w razie czego będziemy korzystać z pomocy tłumacza. Nie wiem czy wystawię Ludovica od pierwszej minuty, muszę zobaczyć jak pracuje. Wiem, że na co dzień świetnie radzi sobie w bardzo trudnej lidze i to już dobra rekomendacja. Proponuję jednak zdjąć z tego chłopaka trochę presji. Na pewno sam nie będzie wygrywał meczów – mówi trener.
Beenhakker przyznaje, że jego plany pokrzyżowała trochę kontuzja Ireneusza Jelenia, ale uważa, że w kadrze są napastnicy, którzy potrafią strzelać gole. – Znowu wszyscy martwią się o Ebiego Smolarka. A ja wiem, że trenuje ze swoim hiszpańskim klubem na pełnych obrotach i znowu gotowy jest na reprezentację – tłumaczy Beenhakker.
Po operacji kolana trener porusza się o kuli. Treningi prowadzić będzie głównie Rafał Ulatowski.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA