fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Hiszpanie chcą przejąć kontrolę nad Pol-Aquą

Firma Dragados, kontrolowana przez hiszpańską grupę budowlaną ACS, ogłosiła wezwanie do sprzedaży ponad 18 mln akcji Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua, dających prawo do 65,53 procent głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy
W ramach wezwania główny akcjonariuszy Pol-Aquy Marek Stefański wraz z podmiotami zależnymi sprzedadzą Hiszpanom 47,34-procentowy pakiet akcji. Akcjonariusz zobowiązał się także, że nie będzie odpowiadał na inne ewentualne wezwania.
- Akcje objęte wezwaniem nabywane będą po cenie 27 złotych - podano w komunikacie. Przed ogłoszeniem wezwania Dragados miał 0,47 procent akcji Pol-Aquy. Wezwanie dojdzie do skutku, jeśli Hiszpanom uda się skupić ponad 49,53 procent akcji Pol-Aquy. Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 19 sierpnia i potrwają do 21 września. Jeśli w tym terminie Dragadosowi nie uda się zrealizować wezwania, czas przyjmowania zapisów może zostać jeszcze wydłużony, jednak o nie więcej niż 120 dni.
Przedstawiciele Pol-Aquy nie byli dostępni, by udzielić dalszych informacji w sprawie wezwania. ACS miał w 2008 roku 275 milionów euro zysku netto przy przychodach ponad 6,6 mld euro. Licząc po cenie ogłoszonego wezwania kupujący wycenił Pol-Aquę na ponad 740 milionów złotych. Na zamknięciu czwartkowej sesji akcje polskiej firmy zyskały 7 procent rosnąc do 26,69 zł za sztukę.
Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA