fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Łódź oskarża PZPN

Kibice ŁKS
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Licencja Cracovii została przyznana niezgodnie z prawem - uznały władze Łodzi i doniosły na Komisję Odwoławczą ds. Licencji PZPN do prokuratury.
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył łódzkiej prokuraturze wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski. Dotyczy ono niezgodnego z warunkami określonymi w Podręczniku Licencyjnym przyznania MKS Cracovia SSA licencji na występy w ekstraklasie. Zarząd krakowskiego klubu przedstawił dokumenty na grę na stadionie w Sosnowcu, które podobno nie odpowiadają rzeczywistości.
Ówczesny przewodniczący Komisji Odwoławczej ds. Licencji PZPN Zbigniew Lewicki stwierdził, że nie pamięta, na podstawie jakich dokumentów Cracovii została przyznana licencja na grę w Ekstraklasie. - Wymogi licencyjne nakładają na kluby obowiązek posiadania stadionu spełniającego określone wymogi lub umowy umożliwiającej korzystanie z takiego obiektu. Cracovia nie podpisała jednak z nami żadnej wiążącej umowy - powiedział dyrektor Zagłębia Sosnowiec Jerzy Lula.
Tomaszewski zapowiedział także, że w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi przyznawania licencji złoży do ministra sportu i turystyki Mirosława Drzewieckiego wniosek o wstrzymanie rozpoczęcia rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA