fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak zarządzać wydatkami

Nowości w bankach

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Banki ostro walczą o klienta. Szykują się duże zmiany w ofertach produktów przeznaczonych dla klientów detalicznych
Najwięcej nowości szykuje DnB Nord, który jeszcze w sierpniu wprowadzi np. nowe konta osobiste. Będą to trzy pakiety („klassikk” za 9 zł miesięcznie, „personale” z opłatą 18 zł, a do najbardziej zamożnych klientów, o dochodach min. 40 tys. zł lub aktywach ulokowanych w banku w kwocie co najmniej 100 tys. euro, skierowane jest konto „eksklusiv”).
– W skład pakietów wchodzić będą dodatkowe produkty, m.in. rachunki walutowe, konta oszczędnościowe, karty płatnicze i kredytowe. Do końca roku będzie można skorzystać z oferty na promocyjnych warunkach, np. karta kredytowa będzie wydawana bez opłat – zapowiada Łukasz Piasta z DnB Nord. Dodaje, że wciąż sztandarowym produktem banku będzie kredyt hipoteczny, ale zostanie przyspieszony także proces udzielania pożyczki gotówkowej. Nad przyspieszeniem procedur kredytowych pracuje także Bank Pocztowy, który na razie oferuje szybkie pożyczki do 5 tys. zł, ale chce, aby szybki tryb dotyczył także pożyczek na wyższe kwoty. PKO BP pod koniec sierpnia wystartuje z nowym kredytem gotówkowym. Jednocześnie przeprowadzi też kampanię reklamową tego produktu.
Bankowcy przygotowują także nowe warunki dla lokat bankowych, a więc w segmencie, w którym obserwujemy ostatnio największą konkurencję. Większość nie chce zdradzać szczegółów. W BZ WBK nowa oferta będzie oparta na depozytach o dużo krótszych terminach niż obecnie. – Zmiany będą rewolucyjne – zapowiada lakonicznie Piotr Gajdziński z BZ WBK. Ostatnia kampania reklamowa lokaty trzymiesięcznej, z udziałem amerykańskiej gwiazdy filmowej Danny’ego De Vito (trwała od 20 kwietnia do 19 czerwca), przyniosła imponujący efekt. Klienci zdeponowali na niej 4,3 mld zł. Bank będzie promował także Konto 50+ przeznaczone dla osób, które ukończyły 50 lat. Od początku maja, kiedy zostało udostępnione, klienci otworzyli 5,7 tys. tego typu kont. W najbliższych tygodniach BZ WBK podpisze umowę z BGK i zacznie oferować kredyt hipoteczny z dopłatą w ramach programu „Rodzina na swoim”. Kilka banków szykuje nowości w kartach. W ofercie DnB Nord pojawią się nowe karty kredytowe, w tym Visa Platinum. Według zapowiedzi przedstawicieli banku będą one unikalne pod względem technologicznym. Raiffeisen Bank już od sierpnia zacznie oferować kredytówkę z wbudowanym programem partnerskim, stworzoną dla klientów o wysokich zarobkach. Ich posiadacze będą korzystać z systemu zniżek i specjalnych akcji promocyjnych. Nowe karty zaoferuje także BGŻ oraz Multibank, który wraz z systemem płatniczym MasterCard (dotychczas pracował z systemem Visa) wprowadzi m.in. karty bezstykowe, przeznaczone do szybkich płatności na niewielkie kwoty. Citibank wprowadzi zaś kolejną kartę przedpłaconą. masz pytanie, wyślij e-mail do autorki [mail=m.krzesniak@rp.pl]m.krzesniak@rp.pl[/mail]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA