fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Powstanie warszawskie nie przebiło się do TVP

Muzeum Powstania Warszawskiego
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Telewizja publiczna odmówiła Muzeum Powstania transmisji rocznicowego koncertu
– Za poprzednich władz TVP nigdy nie było problemów z transmitowaniem okolicznościowych imprez. W tym roku stało się inaczej – mówi „Rz” Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania.
Placówka co roku stara się urozmaicić obchody powstania, zorganizować szczególne wydarzenie, które w niekonwencjonalny sposób przypomniałoby o rocznicy. W tym roku wydano płytę z wierszami Tadeusza Gajcego. Do współpracy nad nią zaproszono znanych polskich wykonawców rockowych, m.in. Dezertera, Armię, Maleo i Lecha Janerkę. Ukoronowaniem projektu miał być promujący album koncert zorganizowany w Muzeum Powstania. – Myśleliśmy, że będzie to czysta formalność, ale TVP zaproponowała nam tym razem jedynie patronat, wzmianki w TVP Kultura i informację na stronie internetowej – mówi „Rz” Ołdakowski (o sprawie napisała sobotnia „Polska”).
W tej sytuacji muzeum zwróciło się do TVN. – W TVN zaproponowano nam znacznie więcej. Sobotni koncert został bardzo dobrze wypromowany. Świetnie się udała też bezpośrednia transmisja. Całość materiału ukaże się na DVD – opowiada dyrektor. Decyzję odmowną w imieniu telewizji publicznej podpisał dyrektor Dwójki Wojciech Pawlak. – Nie obciążam go jednak odpowiedzialnością za to, co się stało. W ubiegłych latach bardzo nam pomagał – mówi Ołdakowski. Pawlak nie jest już szefem Dwójki, został zwolniony na początku lipca. Nie udało nam się z nim skontaktować.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA