fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Wieloryb wygrał konkurs i zmieni oblicze muru przy nadwiślańskim bulwarze

materiały prasowe
W ramach festiwalu Street Art Doping odbył się konkurs na projekt realizacji, która powstanie na murze przy moście Śląsko-Dąbrowskim.
„Życie Warszawy” patronowało tej inicjatywie i brało udział w obradach jury. Po burzliwej dyskusji zdecydowano, że najlepszym projektem jest praca Joanny Suskiej i Mateusza Piotrowskiego – oryginalna i dowcipnie nawiązująca do tematu przewodniego – Przemian nad Wisłą.
Poziom konkursu był wysoki, stąd i pomysł na wyróżnienie innych prac – Sebastiana Górskiego, Roberta Wilczyńskiego i Rafała Malczewskiego oraz Ewy Starzyk i Michała Rębacza. Specjalne wyróżnienie ZDM przypadło Pawłowi Górskiemu. Jest szansa, że prace te także pojawią się w okolicach Wybrzeża Kościuszkowskiego. Zwycięski wieloryb wypłynie na bulwarze podczas finału festiwalu – 8 sierpnia.
Wówczas odbędą się także koncerty (zagrają m.in. Molesta i Jarecki), a swoje dzieła pozostawią goście z zagranicy (m.in. London Police i Will Barras). Natomiast w tę niedzielę nastąpi otwarcie realizacji poświęconej Chopinowi, nad którą przy ścianie przed PKiN pracują Elo Melo, Chazme i Sepe.
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA