fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Bezrobocie obce młodym Polakom

Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
W Polsce i w Niemczech odnotowano najmniejszy wzrost bezrobocia wśród młodych ludzi spośród krajów Unii Europejskiej
Z danych urzędu statystycznego Eurostat wynika, że w pierwszym kwartale 2009 r. bez pracy w całej Wspólnocie było prawie 5 mln młodych osób.
W Polsce na początku roku pracy nie miał prawie co piąty młody człowiek, w ubiegłym roku było ich mniej. I choć wzrost bezrobocia w naszym kraju i w Niemczech był niewielki, to i tak daleko nam do Holandii, gdzie tradycyjnie liczba bezrobotnych jest najniższa w całej Unii i wynosi 6 proc. Natomiast dotkliwie kryzys gospodarczy odczuli młodzi ludzie w krajach bałtyckich, tam nastąpiły największe wzrosty bezrobocia. Najgorzej jest na Łotwie, gdzie wyniosło ono blisko jedną trzecią, a jeszcze w ubiegłym roku było na poziomie 11 proc. Trudną sytuację mają też młodzi Hiszpanie. W całej Unii Europejskiej, po trzech latach spadków, ostatni rok przyniósł wzrost bezrobocia we wszystkich krajach z wyjątkiem Bułgarii.
[ramka] [b][link=http://www.kariera.pl/wyszukiwarka/praca/?fraza=&branza=&kraj=®ion=&miasto=Wroc%C5%82aw]Jest praca we Wrocławiu![/link][/b][/ramka]
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA