fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Nie tylko jazzem człowiek żyje

Młody warszawski pianista Wawrzyniec Prasek zaangażowany jest w kilka równoległych projektów, z których część można zobaczyć w tym tygodniu na scenie Złotych Tarasów.
Prasek gra na klawiszach w Fusionatorze, jednym z najbardziej obiecujących młodych zespołów jazz-rockowych, oraz w Harmonogramie, wywodzącym się z Płynów zespole mieszczącym się w stylistyce soul i r’n’b. Muzyka kolejnego projektu Praska Jazz Construction znajduje się na pograniczu fusion i jazzu. Jazz Construction to laureaci pierwszego miejsca na ostatnich Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie, właśnie promują nową płytę.
Prasek występuje ponadto z kwartetem saksofonisty Waldemara Kurpińskiego, który gra w Tygmoncie w poniedziałek i wtorek, można go także w tym klubie oglądać grającego solo. Własne trio założył we wrześniu 2008 roku z dwoma muzykami – perkusistą Karolem Domańskim, uczniem Kazimierza Jonkisza na Bednarskiej, i basistą Pawłem Puszczało, który w Katowicach studiuje u Jacka Niedzieli i gra na kontrabasie m.in. w Warszawa Kyiv Express.
Wszyscy trzej wyróżnili się w konkursie Tygmontu „Nadzieje Warszawy 2008“. Puszczało i Domański w kwintecie Tomasza Dąbrowskiego zebrali pochwały za to, że „grali z dużym wyczuciem frazy, umiejętnie kształtując naprzemienne odcinki napięcia i rozluźnienia“. Prasek zaś z Gotham City dojrzałą manierą wskazywał na inspiracje niedościgłym stylem Oscara Petersona. [i]Wawrzyniec Prasek Trio, Złote Tarasy, Warszawa, ul. Złota 59, wstęp wolny, informacje: tel. 0507 122 470, czwartek (30.07), godz. 20[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA