fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Herbert Wirth nowym prezesem KGHM

Herbert Wirth (z prawej) obok poprzedniego prezesa KGHM Mirosława Krutina
GG Parkiet
Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź SA wybrała Herberta Wirtha na stanowisko prezesa drugiego w Europie producenta miedzi
Informację o wyborze Wirtha na prezesa zarządu [link=http://www.kghm.pl/index.dhtml?module=articles&id=52]podała spółka na swojej stronie internetowej[/link].
Poprzedni prezes kontrolowanej przez skarb państwa spółki, Mirosław Krutin zrezygnował ze stanowiska w połowie czerwca z powodów osobistych. Od tamtego czasu obowiązki prezesa pełni wiceprezes firmy Herbert Wirth.
Rezygnacja Krutina nastąpiła po tym jak zarząd starł się ze skarbem państwa w sprawie wysokości dywidendy za 2008 rok. [ramka]Herbert Wirth ukończył Wydział Geologii na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, na tej uczelni uzyskał też doktorat. Ukończył także studia podyplomowe - zarządzanie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, Prawo ochrony środowiska na tym samym wydziale oraz zarządzanie projektami według standardu PMI Z grupą kapitałową KGHM nowy prezes jest związany od 11 lat. Wcześniej pracował w Centrum Badawczo-Projektowym Miedzi „CUPRUM” i KGHM CUPRUM CBR oraz w Biurze Zarządu KGHM Polska Miedź. Od kwietnia 2008 roku zasiada w Zarządzie KGHM. [/ramka]
Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA