fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Coraz więcej odcieni kolorów

Joss Stone
Materiały Promocyjne
To tydzień dla fanów kobiecego soulu. Zobaczyć dwie Brytyjki o głosach nieustępujących największym czarnoskórym diwom tego gatunku, w odstępie zaledwie dwóch dni, to nie lada gratka.
Mowa o Alice Russell oraz Joss Stone. Panie mają podobne inspiracje – jednym tchem wymieniają jako wzór m.in. Chakę Khan i Arethę Franklin. Mają też podobną głęboką barwę głosu, stąd być może brytyjscy dziennikarze czasami nazywają je „siostrami”, doszukując się pokrewieństwa. Choć go nie ma, podobieństw między wokalistkami można by znaleźć jeszcze więcej. Choćby to, że obie mają na koncie po cztery albumy. Z tym że w Wielkiej Brytanii, jak i (przede wszystkim) poza nią Russell stoi w cieniu Stone.
Inne miały także początki kariery. Do wielkiego świata show-biznesu Joss Stone katapultował program „Star for a Night”, którego polskim odpowiednikiem jest „Droga do gwiazd”. To w telewizji talent piętnastoletniej wówczas dziewczyny dostrzegł producent Steve Greenberg. Rok później ukazała się płyta „The Soul Sessions”, zawierająca zestaw coverów m.in. The Isley Bothers czy wspomnianej Arethy Franklin. W produkcji płyty palce maczały takie znakomitości jak m.in. Betty Wright. Album podbił USA i Wielką Brytanię, a wszyscy zachwycali się, że szesnastoletnia Brytyjka tak świetnie odrobiła lekcje starego soulu. Najmniej zadowolona była sama Joss Stone, która za swój prawdziwy debiut uważa dopiero następną płytę, autorską już „Mind, Body & Soul”.
Tu udowodniła, że nie tylko świetnie się sprawdza w balladowym klimacie, że potrafi pokazać pazurki, co słyszymy m.in. w dynamicznym „You Had Me”. Płyta sprzedała się jeszcze lepiej niż debiut, przynosząc także nagrody Brit Awards i nominacje do Grammy. Joss była w grze. I nie miała zamiaru szybko jej odpuścić. Rozszerzyła muzyczną gamę, zahaczając o hip-hop, neosoulowe klimaty, r’n’b lat 70. oraz starego rocka na „Introducing Joss Stone”. W tę stronę ma iść też na najnowszej płycie „Colour Me Free”, z której piosenki usłyszymy już w poniedziałek w Palladium. [i]Joss Stone, Palladium, ul. Złota 9, bilety: 150 zł, rezerwacje: tel. 022 822 87 02 www.eventim.pl, www.ticketonline.pl, www.ticketpro.pl, poniedziałek (20.07), godz. 20 [/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA