fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Nasze wielkie polskie Wesele i bomblandia, która jest wszędzie

To już kolejny tydzień w lipcu kończący się weekendem z Unią Teatrem Niemożliwym. Na scenie Starej Prochoffni można obejrzeć produkcje tej grupy z kilku ostatnich lat.
„Powtórka z Wesela” to pierwsze z prezentowanych w ten weekend przedstawień.
– Nasze „Wesele” jest w nas. I znów będziemy się skrzykiwać, perorować, wymachiwać. Nasze „Wesele” nigdy się nie kończy, a rozpoczyna na nowo – mówi o swoim przedstawieniu Marek Chodaczyński. Uznawane przez miesięcznik „Teatr” za jedną z najciekawszych premier teatru alternatywnego roku 2000 przedstawienie wróciło do stałego repertuaru Unii w 2007 roku. „Powtórka z Wesela” to też kolejny dowód na to, jak Unia potrafi wykorzystać niemal każdy materiał do stworzenia rzeczywistości scenicznej. W ich „Weselu” większość postaci dramatu Stanisława Wyspiańskiego wykreowanych zostaje za pomocą tkaniny.
Drugi spektakl, który proponuje nam Unia Teatr Niemożliwy, to „Bombel”. Kiedy na rynku pojawiła się książka Mirosława Nahacza, autora okrzyknięto kolejnym przedstawicielem młodej polskiej prozy, znakomicie podpatrującym i podsłuchującym rzeczywistość. Tytułowy bohater jego opowieści, wioskowy prostaczek i alkoholik, snuje swój niekończący się monolog na przystanku autobusowym. – Jego monologi to mieszanina wulgarnych opowieści kolesi od winka, strzępków informacji ze śmietnikowych gazet, stereotypów o pedałach, polityce i kobietach. Jest wulgarny, głupawy, brudny, skacowany, ale nie budzi odrazy – mówi odtwórca roli Bombla i pomysłodawca przedstawienia Maciej Dużyński. W przyszłym tygodniu w Starej Prochoffni zobaczymy „Drugi Pokój – impresję według Zbigniewa Herberta”. [i]Weekend z Unią Teatrem Niemożliwym, Stara Prochoffnia, Warszawa, ul. Boleść 2, bilety: 20–25 zł, rezerwacje: tel. 0 666 812 944, piątek (17.07) – sobota (18.07), godz. 19.15 [/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA