fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Więcej polskiej kultury w sieci

Kongreskultury.pl
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podsumowało swoje doświadczenia w promowaniu kultury w sieci
– W ciągu kilku miesięcy wszystkie nasze internetowe projekty zostaną udostępnione internautom – powiedział minister Bogdan Zdrojewski na poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej pod hasłem "Kultur[AT] w sieci". – Jesteśmy otwarci na ich sugestie.
Trwają prace nad cyfryzacją zbiorów bibliotecznych oraz wyrównywaniem szans w dostępie do Internetu. Serwisy instytucji podległych ministerstwu cieszą się w sieci popularnością. Portal Biblioteki Narodowej znalazł się na pierwszym miejscu rankingu stron WWW przeprowadzonego na zlecenie resortu. W 2008 r. zanotował 6 mln odwiedzin. – W sieci pełnimy funkcje informacyjną i promocyjną. Naszym celem jest udostępnianie w Internecie coraz większej liczby książek – powiedział na konferencji Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej.
Ministerstwo na stronie [link=http://kongreskultury.pl/" "target=_blank]Kongreskultury.pl[/link] dopuściło do głosu także użytkowników sieci zainteresowanych debatą o kulturze. Mogą dyskutować m.in. o wpływie sztuki na kreowanie przemian społecznych. Od 1 września rusza portal dla dzieci – www.kula.gov.pl. Mali Polacy poprzez gry i zabawy będą mogli się uczyć historii i tradycji swojego kraju. – Jeżeli zapomnisz o Internecie, to nie przetrwasz – powiedział podczas konferencji Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego, przytaczając słowa amerykańskiego naukowca. [ramka] [srodtytul]Ranking stron www instytucji podległych Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego[/srodtytul] 1. [link=http://www.bn.org.pl" "target=_blank]Biblioteka Narodowa w Warszawie[/link] 2. [link=http://www.mck.krakow.pl" "target=_blank]Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie[/link] 3. [link=http://www.filharmonia.pl" "target=_blank]Filharmonia Narodowa w Warszawie[/link] 4. [link=http://www.mnw.art.pl" "target=_blank]Muzeum Narodowe w Warszawie[/link] 5. [link=http://www.archiwa.gov.pl" "target=_blank]Archiwa Państwowe[/link] 6. [link=http://www.instytut-teatralny.pl" "target=_blank]Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego[/link] 7. [link=http://www.muz-nar.krakow.pl" "target=_blank]Muzeum Narodowe w Krakowie[/link] 8. [link=http://www.kobidz.pl" "target=_blank]Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków[/link] 9. [link=http://www.auschwitz.org.pl" "target=_blank]Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu[/link] Ranking wykonano na zlecenie Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w lipcu 2009. Specjaliści badali strony instytucji podległych resortowi i przyznawali im punkty m.in. za liczbę odsłon, walory graficzne czy klarowność przekazu. [/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA